Malaysia

Sukan

Teknologi

Muzik



Sukan SEA ke-28 Singapura 2015


Tempat: Singapura
Tarikh: 05 - 16 Jun 2015
Slogan: "Celebrate the Extraordinary"
Maskot: Singa (Nila)
Negara bertanding: 11 negara
Atlet bertanding: > 7000 orang
Acara: 36 sukan / 402 acara
Stadium Utama: Singapore Sports Hub
Website: https://www.seagames2015.com

Malaysia menghantar seramai 634 orang atlet dan 223 pegawai pada temasya yang diadakan 2 tahun sekali ini. Bagi edisi Sukan Sea ke-28 kali ini, Malaysia tidak meletakkan sasaran pingat emas, sebaliknya kontinjen negara menyasarkan 56 peratus iaitu 188 kutipan semua jenis pingat daripada 335 acara yang disertai pada temasya kali ini. Semoga berjaya kepada semua atlet negara!


Kedudukan Pungutan Pingat Malaysia Sukan SEA Singapura 2015


No.  NegaraEMASPERAKGANGSAJUMLAH
1THAILAND958369247
2SINGAPURA8473102259
3VIETNAM735360186
4MALAYSIA625866186
5INDONESIA476174182
6FILIPINA293666131
7MYANMAR12263169
8KEMBOJA15915
9LAOS042529
10BRUNEI0167
11TIMOR LESTE0112



Senarai Pungutan Pingat Malaysia Sukan SEA 2015 Mengikut Hari


    Hari    Tarikh   Emas    Perak    Gangsa 
1 05.06.2015 (Jumaat) 1 2 3
2 06.06.2015  (Sabtu) 2 5 9
3 07.06.2015  (Ahad) 5 7 2
4 08.06.2015  (Isnin)  7 5 9
5 09.06.2015  (Selasa) 6 7 8
6 10.06.2015 (Rabu) 6 5 7
7 11.06.2015  (Khamis) 5 2 5
8 12.06.2015  (Jumaat) 6 7 7
9 13.06.2015  (Sabtu) 7 3 9
10 14.06.2015  (Ahad) 14 10 6
11 15.06.2015  (Isnin) 1 0 1
12 16.06.2015  (Selasa) 2 5 0

Jumlah 62 58 66


*Pungutan pingat terkini Sukan SEA 2015- Kemaskini: 16.06.2015 - 5.00 petang


Senarai Nama Atlet Malaysia Pemenang Pingat Emas Mengikut Acara di Sukan SEA 2015 



Renang Berirama  (1 Emas)

1. Kartina Ann Abdul Hadi & Lee Yhing Huey - Renang Berirama (Rutin Teknikal Duet)


Renang (3 Emas)

9. Wong Fu Kang - Renang (100m Kuak Dada Lelaki)
14. Phee Jinq En - Renang (100m Kuak Dada Wanita)
32. Sim Welson Wee Sheng - Renang (400m Gaya Bebas Lelaki)


Terjun (8 Emas) 

2. Cheong Jun Hoong - Terjun (3m Papan Anjal Individu Wanita)
3. Ooi Tze Liang & Chew Yi Wei - Terjun (10m Platform Seirama Lelaki)
4. Ooi Tze Liang - Terjun  (3m Papan Anjal Individu Lelaki)
5. Traisy Vivien Tukiet & Leong Mun Yee - Terjun (10m Platform Seirama Wanita)
11. Nur Dhabitah Sabri & Ng Yan Yee - Terjun (3m Papan Anjal Seirama Wanita)
12. Ooi Tze Liang - Terjun (10m Platform Individu Lelaki)
16. Ooi Tze Liang & Ahmad Amsyar - Terjun (3m Papan Anjal Seirama Lelaki)
19. Pandelela Rinong - Terjun (10m Platform Wanita)


Gimnastik (3 Emas)

6. Tracie Ang, Farah Ann, Tan Ing Yueh, Nur Eli Ellina, Siti Nur Bahirah & Lavina Michelle - Gimnastik (Berkumpulan Wanita)
18. Tan Ing Yueh - Ginmastik (Palang Bertingkat Individu Wanita)
25. Farah Ann Abdul Hadi - Gimnastik (Senaman Lantai Wanita)


Gimrama (2 Emas)

54. Sie Yan Koi - Gimrama (Individu All-Around)
55. Shasangari S. Nagarajan - Gimrama (Individu All-Around)


Wushu (3 Emas)

7. Diana Bong -  Wushu (Nan Quan + Nan Dao)
13. Loh Jack Chang - Wushu (Taijiquan)
15. Chan Audrey Yee Jo, Chan Lu Yi & Cheah Aggie Ruey -Wushu (Duel Event Barehand Wanita)


Pencak Silat (3 Emas)

49. Muhammad Faizul M Nasir - Silat (Tanding Kelas B 50-55kg Lelaki)
56. Siti Rahmah Mohamed Nasir - Silat (Tanding Kelas D 60-65kg Wanita)
57. Mohd Al Jufferi Jamari - Silat (Tanding kelas E 65-70kg Lelaki)


Petangque (1 Emas)

10. Mohd Hafizuddin Mat Daud - Petanque (Individu Lelaki)


Snooker (2 Emas)

16. Thor Chuan Leong - Snooker (Individu Lelaki)
23. Thor Chuan Leong & Moh Keen Hoo - Billiard & Snooker (Duo Lelaki)


Bowling (5 Emas)

17. M. Rafiq Ismail - Bowling (Individu Lelaki)
24. Li Jane Sin  & Mei Lan Cheah - Bowling (Duo Wanita)
29. Muhammad Rafiq Ismail, Tan Chye Chern & Ahmad Muaz Mohd Fishol - Bowling (Trio Lelaki)
36. Ahmad Muaz, Johnathan Chan, Alex Liew, M. Rafiq Ismail, Adrian Ang & Timmy Tan - Bowling (Berpasukan Lelaki)
38. Esther Cheah, Li Jane Sin, Shalin Zulkifli, Siti Safiyah Amirah, Syaidatul Afifah & Natasha Roslan - Bowling (Berpasukan Wanita)


Olahraga (3 Emas)

21. Muhammad Hakimi Ismail - Olahraga (Lompat Kijang Lelaki)
30. Mohd Irfan Shamshuddin - Olahraga (Lontar Cakera Lelaki)
31. Nauraj Singh Randhawa - Olahraga (Lompat Tinggi Lelaki)


Ekuestrian (1 Emas)

22. Ratnasingham Sharmini C. - Ekuestrian (Jumping Individu)


Skuash (4 Emas)

26. Sanjay Singh Chal - Skuash (Individu Lelaki)
27. Arnold Rachel M. - Skuash (Individu Wanita)
39. Rachel M. Arnold, Zulhijjah Azan, Min Jie Teh & V. Gnanasigamani - Skuash (Berpasukan Wanita) 
44. Muhd A. Bahtiar, Valentino B.J. Bong, Mudh Kamal Mohd & Sanjay S. Chal - Skuash (Berpasukan Lelaki)


Menembak (2 Emas)

28. Alia Sazana Azahari - Menembak (25m Pistol Wanita)
34. Ayuni Farhana Halim - Menembak (50m Rifle 3 Posisi wanita)


Memanah (5 Emas)

39. Muhammad Ikran Joni, Khairul Anuar Mohamad & Haziq Kamaruddin - Memanah (Recurve Berpasukan Lelaki)
46. Kin Lip Lee, Mohd Juwaidi Mazuki & Zulfadhli Ruslan - Memanah (Compound Berpasukan Lelaki)
47. Nor RiIzah Ishak, Fatin Nurfatehah & Saritha Cham Nong - Memanah (Compound Berpasukan Wanita)
51. Mohd Juwaidi Mazuki & Fatin Nurfatehah - Memanah (Compund Campuran)
53. Fatin Nurfatehah - Memanah (Compund Individu Wanita)


Berbasikal (2 Emas)

33. Mohd Harrif Saleh - Basikal (Kriterium Lelaki)
48. Mohd Harrif Saleh - Basikal (Lebuhraya Lepas Beramai-ramai Lelaki)


Pelayaran (7 Emas)

8. Muhammad Fauzi, Abdul Latif, Nor Nabila Natasha, Nur Aisah & Muhammad Dhiauddin - Pelayaran (Optimist Berpasukan B16)
20. Nur Syazrin Mohamad Latif - Pelayaran (Laser Radial Wanita B19 tahun)
41. Muhammad Fauzi Kaman Shah - Pelayaran (Optimist Lelaki B16)
42. Nuraisyah Jamil & Norashikin Mohamad Sayed - Pelayaran (Acara 470 Wanita)
50. Ahmad Latif Khan, Muhammad Farhan & Khairulnizam - Pelayaran (Laser Standard Berpasukan Lelaki)
52. Muhamad Uzair Amin & Naquib Eiman - Pelayaran (Acara 420 Lelaki B19)
59. Nur Shazrin M. Latif , Nurliyana M. Latif & Khairunneeta M. Afendy - Pelayaran (Laser Radial Berpasukan Wanita)


Ski Air (1 Emas)

35. Aaliyah Hanifah Yoong - Ski Air (Trick Wanita)
58. Aaliyah Hanifah Yoong - Ski Air (Keseluruhan Wanita)


Hoki (2 Emas)

37. Pasukan Hoki Wanita
45. Pasukan Hoki Lelaki


Sepak Takraw (1 Emas)

40. Ahmad Aizat, Mohd. Khairul Zaman, Mohd Hanafiah, Farhan Adam, Mohamad Syahir - Takraw (Regu Lelaki)


Bola Keranjang (1 Emas)

60. Pasukan Bola Keranjang Wanita


Badminton (2 Emas)

61. Anscelly Amelia Alicia   & Soong Fie Cho - Badminton (Beregu Wanita)
62. Chong Wei Feng - Badminton (Perseorangan Lelaki)




Majulah sukan untuk negara. Malaysia Boleh! #AyuhMalaysiaKu



«
Seterusnya
Newer Post
»
Sebelumnya
Older Post

No comments:

Sila Tinggalkan Komen Anda